į pradžią turinys susisiekite  
Apie Ruklą

 

Legenda         Istorija        Statistika       Tyrimai        Strategija        Video        Fotogalerija     

                       Vietovė ir gyventojai

Rukla – miesto tipo gyvenvietė už 10 kilometrų nuo Jonavos.    Nedidelė seniūnijos teritorija įdomi geografiniais kontrastais. Čia ir žaliuojantys miškai, pilni grybų bei uogų, ir „Sachara“ pakrikštyti karinio poligono smėlynai, kuriuose galima rasti retų augalų rūšių. Greta melsvų Neries vingių tarp miškų slepiasi ir klampios pelkės, kuriose savo ištvermę ugdo būsimieji kariai...

 

Rukla unikali ir tuo, kad yra beveik geografiniame Lietuvos centre. Londonas, Paryžius, Venecija ir Šveicarija iš Ruklos tiesiog ranka pasiekiami. Tiesa, tai tik aplinkiniai kaimai su tokiais egzotiškais pavadinimais, bet vos už trisdešimties kilometrų esantis Kauno tarptautinis aerouostas sudaro visai realias galimybes nesunkiai pasiekti ir didžiuosius  šiuos Europos miestus - Ruklos kaimelių bendravardžius.

 

Ruklos gyventojai daugiausiai susispietę miestelio daugiabučiuose ir tik 5 proc. visų seniūnijos gyventojų įsikūrę kaimuose. Tokią demografinę situaciją užprogramavo tai, kad tarybiniais laikais ši gyvenvietė buvo karinis miestelis, kuriame buvo įsikūrę karininkai su šeimomis. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, kariškiai išvažinėjo. Pigiai pardavinėjamus jų būstus pamažu užėmė žmonės su minimaliais socialiniais poreikiais, laikui bėgant suformuodami tam tikrą socialinį sluoksnį su specifinėm problemom.

 

Pagrindinė problema Ruklos seniūnijoje – užimtumas: čia beveik kas ketvirtas žmogus – bedarbis. Šiame regione nėra pramonės įmonių, silpnai išvystyta paslaugų infrastruktūra. Keletas smulkių verslo įmonių negali aprūpinti darbu visus norinčius ir galinčius dirbti.

 

Ruklos seniūnijoje yra beveik 2400 gyventojų. Apie pusė iš jų darbingo amžiaus, o maždaug dešimtadalis – pensininkai. Apie 40 % gyventojų sudaro vaikai iki 18 metų. Tai dar vienas išskirtinis Ruklos bruožas: kito tokio jaunatviško miestelio Lietuvoje nėra.

 

                   Respublikoje Rukla žinomiausia kaip karinis poligonas.


    ecatalog.lt    

į pagrindinį