į pradžią turinys susisiekite  
NAUJIENOS
ISTORIJOS ŠTRICHAI


Neseniai skaitytojams pateikėme trumpą Ruklos piliakalnio charakteristiką. Ta proga paprašėme istoriko Tomo Baranausko pasidalinti vienu kitu įdomesniu momentu iš  Ruklos praeities.

 

- Reikėtų turbūt rašyti apie Ruklį, bet daug apie jį nežinoma - 1263 m. nužudytas su tėvu Mindaugu ir broliu Repeikiu. Apie Repeikį dar truputį daugiau - buvo liudininkas Mindaugo aktuose. Galima kažką pasamprotaut iš bendro konteksto, apie Mindaugo šeimą apskritai ir apie galimas sąsajas su Rukla. Bet tą dar reikėtų padaryt, radus laiko, - sakė istorikas.

 

Peržvelgęs Ruklos pristatomąjį straipsnį mūsų tinklapyje, Tomas nepatingėjo peržvelgti žemėlapyje ten paminėtus kaimus su egzotiškais pavadinimais.

 

- Kelionė maršrutu Venecija - Šveicarija - Paryžius - Londonas apima 22,6 km ir trunka 41 min., sako maps.lt. Gal įsteigti kelionių agentūrą ir pasiūlyti rinkai pigias ekskursijas nuo Venecijos iki Londono? – linksmu tonu dėsto istorikas Tomas Baranauskas socialiniame tinkle “Facebook”...

 

Šiandien tinklapio skaitytojus supažindiname su vienu paskutiniųjų T.Baranausko darbų, skirtų smulkiųjų kunigaikščių epochai. 

 

Didžiausių kunigaikščių grupių paminėjimai išsimėto po visą XIII amžių ir kartu paneigia mitą, esą Mindaugas kūręs valstybę, naikindamas smulkius kunigaikščius.

Ir po Mindaugo Lietuvoje knibždėte knibžda smulkių kunigaikščių… Kur ir kada dingo XIII a. lietuvių kunigaikščiai? Apie tai pasakojama šiame jauno istoriko Tomo Baranausko filme "Smulkiųjų kunigaikščių epocha"